Written by 11:19 am Technika

The Open 2018 – (Workout 18.1) Wskazówki i porady – Dla kogo i w jakim celu? | strefa WOD

The Open 2018 – (Workout 18.1) Wskazówki i porady – Dla kogo i w jakim celu?

Po ogłoszeniu pierwszego workout 18.1 w przestrzeni  internetowej pojawił się wysyp wskazówek i porad dotyczący:  Jak najlepiej  wykonać 18.1 i na co zwracać uwagę.

Poniżej. Kilka zestawów od najpopularniejszych programów treningowych min.: Training Think Tank, Brute Strength, Misfit , TrainFTW, Thetrainingplan.

Wnikliwa analiza poszczególnych elementów jest imponująca. Od bardzo szczegółowej TTP , po krótką i opisową TrainFTW. Świetny materiał.   Czy dla wszystkich ? Moim zdaniem, nie.

Na pewno jest to  bardzo dobre źródło wiedzy dla trenerów, którzy  prowadzą lub chcą trenować zawodników.

Zdecydowanie, materiał jest bardzo przydatny dla zawodników, szczególnie tych, którzy celują w regionalsy. ( rozpiska tempa na wiośle czy rozpiska tempa na rundę).

Dla wielu ćwiczący crossfit rekreacyjnie, rozbudowane analizy, nie są konieczne. O ile krótki instruktaż opisowy od TrainFTW, przedstawiony przez Matt Chana, może być bardzo przydatny, o tyle analizy od pozostałych nie wniosą wiele, a tylko skomplikują wykonanie workoutu.

I pozostaje jeszcze jedna kwestia. W jakim celu Twój trener rozpisuje Ci strategię workout z płynięciem na tempo, zaleca Ci przekładanie ręki w trakcie pracy hantlem lub robienie clean „swingiem”  czy Kick TTB lub Straigth Leggs TTB, skoro  do tej pory w trakcie zajęć crossfitowych, hantle pojawią się bardzo rzadko, albo wcale, nie ćwiczyliście różnego rodzaju TTB,  a o pływaniu na tempo na wiośle nigdy nie słyszeliście.

Thetraining Plan – https://thetrainingplan.co/2018-open-guides

2) Training Think Tank

3) Brute Strenght

4) Misfit

Gregory Wega

(Visited 7 times, 1 visits today)

Last modified: 25 kwietnia, 2019

Close