Home » Bez kategorii » Systemy i Plany treningowe cz.1
Systemy i Plany treningowe cz.1

Pierwsza część wpisu poświęcona najpopularniejszym planom treningowym. Gdzie, kto i za ile.

Możecie już teraz sami wybrać czy chcecie iść planem treningowym  Katrin Davidsdottir, Mata Frasera, Bena Smitha, a może i samego Richa.

Competitors

Program treningowy stworzony przez Bena Bergerona, byłego uczestnika CrossFit Games i właściciela boxa CrossFit New England Ben Bergeron prowadzi zawodników Elite od 2009, wśród których są zwycięzcy CrossFit Games w kategorii indywidualanej, drużynowej oraz masters, Obecnie Bergeron prowadzi takich zawodników jak Katrin Davidsdottir, Mat Fraser, Cole Sager i Michele Letendre.

bergeronW przypadku zajęć indywidualnych Bergeron preferuje współpracę w cztery oczy. Przyjedź, zobacz jak prowadzę zajęcia i zostań jeżeli Ci pasuje. Oczywiście dostępna jest również opcja programowania on-line.

Mastersi również znajdą dla siebie odpowiedni program z uwzględnieniem specjalistycznej rozgrzewki, ćwiczeń mobilności i umiejętności.

Bergeron także organizuje Campy treningowe dla zawodników i trenerów. Za niższą opłatę możesz towarzyszyć Bergeronowi jako obserwator zajęć i to z punktu coacha.

Na stronie internetowej można skorzystać z ogólnodostępnego darmowego programu  na poziomie Open i Regionals.

Cena: darmowy i płatny: 10$ / mc

Współpraca z aplikacją https://beyondthewhiteboard.com: dodawanie i analiza wyników.

Programowanie: Open, Elite, Masters.

Program dla boxów: Business of Excellence – konsultacje i seminaria, nie tylko programowanie WOD, ale wskazówki dotyczące prowadzenie CrossFit boxa.
Ceny od 475 $ d o 3750 $
www: http://www.builtbybergeron.com/

Rich Froning: What is Rich doing?

Program treningowy samego Richa Froninga. Rozpisany dokładnie co i ile robi.
Wersja treningowa dostępna w dwóch opcjach: Basic i Elite.
Elite jest programem spersonalizowanym, z analizą video. Generalnie program przeznaczony jest dla osób zaawansowanych, o dużej objętości.

what-is-rich-froning-doing

Froning korzysta również z treningów Jamesa Hobarta, Jasona Khalipy, Josha Bridgesa i Pata Sherwooda. Program biegowy pochodzi od Chrisa Hinshawa, pływanie programowane jest przez Jenna Bekkera. Dwubój przygotowywany jest przez Mikea Burgenera crossfitweightlifting.com.

Cena: 50$ / mc
Współpraca z aplikacją https://wodify.com: dodawanie i analiza wyników.
Programowanie: Basic, Elite.
Kilka słów od Richa Froninga na temat programu Basic:
www: http://www.crossfitmayhem.com

The Training Plan

Z programu treningowego Jamiego Tikkanena korzysta lub korzystali: Annie Thorisdottir’s, Sara Sigmundsdottir, Björgvin Karl Gudmundsson i wielu crossfitterów z całego świata.

Rekomendacje skuteczności jego planu w przygotowaniu crossfitterów do zawodów są bardzo mocne. W latach 2015-2016, 51 crossfitterów korzystających z jego planów treningowych dostało się na Regionalsy. W latach 2010-2015, 6 zawodników stawało na podium.

training planThe Training Plan ma kilka opcji programów treningowych:
a) dla osób, które chcą podnieść swój poziom zaawansowania, ale mają również inne zajęcia w ciągu dnia, a CrossFit jest dodatkiem,
b) dla osób, które chcą wejść na poziom zawodniczy i zdecydowane są na to aby przeznaczyć więcej czasu na treningi,
c) Advanced Competitor Plan – zaawansowany program  treningowy dla osób, które planują startować na zawodach rangi Regionals czy CrossFit Games.

Program treningowy składa się kilku bloków, to m.in. gimnastyka, ciężary, ruch i mobility, siła, baseline Wellness (właściwe oddychanie, nawadnianie, odżywianie), mindset development – program ukierunkowany na budowanie nastawienia psychicznego, które ma nam pomóc w rozwoju i osiąganiu celów sportowych.

Cena: Foundation 29 funtów/mc, Competitor 39 funtów/mc , Advanced Competitor 59 funtów/mc
Współpraca z aplikacją https://wodify.com: dodawanie i analiza wyników.
Programowanie: Foundation, Competitor, Advanced Competitor.
www: http://thetrainingplan.co/

Invictus

Bardzo popularny program treningowy przygotowywany przez CJ Martina, trenera CrossFit Level 2 i byłego członka CrossFit HQ Team.

invictus-fitness

Treningi przygotowywane są dla trzech poziomów: fitness, performance, competition i dostępne są bezpłatnie na stronie internetowej.

Invictus oferuje również zindywidualizowane programy treningowe na miejscu i on-line:

Invictus Athlete Program – 2016 $79.00 / m-c
Invictus Masters Program – 2016 $39.00 / m-c
Invictus Endurance Program $29.00 / m-c
Invictus Strongman Program $29.00 / m-c

Z programem Invictusa trenują bądź trenowali: Camille Leblanc Bazinet, Lauren Fisher, Maddy Myers, Kristin Holte, Josh Bridges.
Ponad 3o crossfitterów korzystających z Invictusa dostało się na CrossFit Games.
Team Invictus był najlepszym teamem w 2014 roku na CrossFit Games. Czterokrotnie kończyli w Top 5.

Invictus to nie tylko program treningowy, to również dwa boxy w San Diego: CrossFit Invictus i CrossFit Invictus Point Loma.

Cena: darmowy i płatny od 29$ do 79$.
Programowanie: Invictus Athlete Program, Invictus Masters Program, Invictus Endurance Program, Invictus Strongman Program.
www: https://www.crossfitinvictus.com/

Crossfitlinchpin

Programowanie układa sam Pat Sherwood w kooperacji z legendami CrossFitu: Chrisem Speallerem, Mirandą Oldroyd i innymi trenerami.

lipin

Na stronie znajdziecie:
– General WOD – codziennie dodawane WOD (bezpłatny).
– The Monday Monster Mash – WODy dla zaawansowanych crossfitterów, duża objętość, duże ciężary i wysoka intensywność. Ten program również jest dostępny bezpłatnie na stronie internetowej.
– Competitor`s Programming – płatne indywidualne programowanie dla zawodników, przygotowywane przez Chrisa Speallera (żywą legendę CrossFitu, siedmiokrotnego uczestnika CrossFit Games). Więcej znajdziecie na: http://iconathlete.com/

Crossfitlinchpin przygotowuje obecnie płatne programowanie wyłącznie dla afiliowanych boxów.

Cena: darmowy i płatny- tylko dla afiliowanych boxów 499$.
Programowanie: General WOD, The Monday Monster Mash, Competitor`s Programming, Custom Affiliate Programming.
www: http://www.crossfitlinchpin.com/

Iconathlete

Program treningowy przygotowywany przez Chrisa Speallera (żywą legendę CrossFitu, siedmiokrotnego uczestnika CrossFit Games). Na stronie odpłatnie masz dostęp do trzech planów treningowych: Open Competitors, Regionals Competitors i Strenght Bios (program na budowanie siły, duże ciężary uwzględniające specyfikę CrossFitu). Wykupujesz jeden abonament i masz dostęp do każdego z planów.

icon-athlete

Cena: $45/m-c indywidualny, $200/m-c dla teams.
Współpraca z aplikacją https://beyondthewhiteboard.com: dodawanie i analiza wyników.
Programowanie: Open Competitors, Regionals Competitors i Strenght Bios.
www: http://iconathlete.com

Gregory Wega