Home » Książki » Dieta roślinna » Nowoczesne Zasady Odżywiania. T.Colin Campbell
Nowoczesne Zasady Odżywiania. T.Colin Campbell

Nowoczesne odżywianie

T.Campbell jest biochemikiem żywienia z 40 letnim doświadczeniem zawodowym, przeprowadził największego na świecie badania dotyczącego odżywiania, jakie kiedykolwiek zrobione ” Chine Study”

Campbell w przekonujący sposób dowodzi, że żywność pochodzenia zwierzęcego jest odpowiedzialna za coraz częstsze występowanie chorób cywilizacyjnych, takich jak choroby serca, cukrzyca, nowotwory, otyłość czy choroba Alzheimera.

Autor jest po drugiej stronie barykady diet wysokobiałkowych czy wysokotłuszczowych , co nie znaczy, że popiera produkty węglowodanowe szczególnie wysoko przetworzone.

Czy osoby trenujące Crossfit , który silnie związany jest z dietą Paleo, znajdzie wartościowe i ciekawe informacje dla siebie. Zdecydowani tak.
Rozdziały poświęcone chorobom cywilizacyjnym i ich związku z odżywianiem , czy manipulacje wielkich korporacji w przemyśle spożywczym, są niezmiernie interesujące bez względu na jakiej diecie jest czytelnik.

Poza tym książka i teza Campbella ma wiele wspólnych mianowników z dietą Paleo czy dietą Strefową : mniej produktów przetworzonych , więcej warzyw i owoców.

Fragment książki:

Gregory Wega